Agenda PyStok #23 21 marca 2017, 18:00

PL/Python - Python w PostgreSQL (30 min)

Piotr Pałkiewicz

W wielu przypadkach programiści piszą duże ilości kodu po stronie aplikacji, zapominając o tym, że bazy danych pozwalają nam na więcej niż tylko suche przechowywanie informacji. Większość z nas zetknęła się z językami proceduralnymi używanymi po stronie baz danych, lecz mniejszość wie kiedy i po co ich używać.

Co to są wyzwalacze, widoki zmaterializowane oraz kiedy są przydatne w rzeczywistych aplikacjach, a nie studenckich projektach?

Jak Python może nam pomóc w skryptach PL/pgSQL oraz czy warto jest jego używać w tym celu? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w swojej prezentacji.

SPEED DATING (20 min)

Przerwa na piwo i networking!

Spark Zeppelin czyli analityczny rock & roll XXI wieku (30 min)

Łukasz Wałejko

Łukasz Wałejko, człowiek który zbudował "Biedaklaster" i zrobił na nim BigData. Google, Amazon i RedHat go nienawidzą!

Przyjdź i posłuchaj jak przyszły medyk z UMB, ex hacker olimpiad informatycznych, "niedzielny" programista Python, Scala i Angular 2 złożył garażowy klaster obliczeniowy, wtłoczył w niego Hadoop / Spark oraz Zeppelin i odegrał analityczny koncert, który zadziwił niejednego bare-metala!


Zaskoczeni? Bo my także! Imię Łukasz pochodzi od łacińskiego lucius, czyli urodzony o świcie. Nie ma to związku ze sprawą ale prelekcja i tak przekręci zegary Waszego CPU!

Konkurs

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2016.3.

After party (miejsce w trakcie ustalania) (∞)

TBA

Formularz rejestracji na PyStok #23

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 23

Sponsorzy i partnerzy