Agenda PyStok #24 9 maja 2017, 18:00

FDW w PostgreSQL czyli własny backend bazy danych (45 min)

Jan Waś

Foreign Data Wrappers w PostgreSQL pozwalają na dostęp do dowolnego źródła danych w formie tabeli bazy danych. Oficjalnie, dodawanie nowych typów źródeł wymaga stworzenia rozszerzenia napisanego w języku C.

Szybszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z projektu Multicorn, który pozwala na użycie w tym celu języka Python. Zaprezentowane zostanie stworzenie prostego klienta API HTTP w formie FDW.

SPEED DATING (20 min)

Przerwa na piwo i networking!

Ujarzmić metaklasy (35 min)

Adam Pawluczuk

W trakcie prezentacji opowiem czym są metaklasy w Pythonie. Jakie są oznaki, że w Twoim projekcie można rozważyć ich zastosowanie oraz jak to może wpłynąć na projekt.

Opowiem do czego metaklasy zostały użyte we framweroku Django, co to w efekcie dało i czy to dobre rozwiązanie.

Konkurs

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2017.1.

After party w Legenda Pub (∞)

Czekają na nas prawilne, podlaskie jadła, przekąski godne prawdziwych wojów. Na zapitę liczne krystaliczne ciecze i zupy chmielne. Wszystko to w doborowym towarzystwie!

Szczegóły na czarcipub.pl.

Formularz rejestracji na PyStok #24

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 24

Sponsorzy i partnerzy