Agenda PyStok #39 20 marca 2019, 18:00

Cyfrowa rewolucja w Life Science. Sztuczna inteligencja i widzenie komputerowe (45 min)

Dawid pracuje jako Data scientist w krakowskiej firmie Ardigen, gdzie stara się pożenić algorytmy sztucznej inteligencji z potrzebami rynku medycznego i farmakologicznego. Stosuje język Python i jego pakiety naukowe, demonstrując możliwości ich wykorzystania dla problemów z dziedziny Lifescience.

W niniejszej prezentacji przedstawi dwa rzeczywiste studia przypadków: segmentację jąder komórkowych oraz automatyczną ocenę stopnia zmian patologicznych tkanek na obrazach histopatologicznych. Omówi zastosowane technologie w ramach środowiska Pythona: PyTorch, PyVlfeat i scikit-image.

Prezentacja obejmie także dobre praktyki segmentacji obrazu i jego klasyfikacji z wykorzystaniem uczenia głębokiego przy jednocześnie ograniczonych zbiorach danych.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Metaklasy - tworzenie interfejsów deklaratywnych (45 min)

Huber jest leaderem technologicznym warszawskiej firmy sunscrapers, specjalizującej się w tworzeniu wysokiej jakości oprogramowania z wykorzystaniem Pythona.

Jako doświadczony tech lead i programista, opowie nam o metaklasach w Pythonie, czyli o potrzebie, zaletach i pragmatyźmie tworzenia interfejsów deklaratywnych.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą dwie książki tematyczne z dziedziny Data Science. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.


Wydawnictwo Helion

Kolejno, ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" cztery osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są:

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 20:30.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" do MotoPubu w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Sunscrapers to solidna, warszawska firma pracująca nad aplikacjami mobilnymi i webowymi dla klientów z całego świata. Aktywnie tworzy własne projekty Open Source, jest ogromnym fanem dzielenia się wiedzą. Co czwartek organizuje prezentacje technologiczne oraz współtworzymy Warszawską Grupę Użytkowników Pythona - PyWaw.

Czego Sunscrapers szuka w Białymstoku? Oczywiście programistów Python. Do pracy zdalnej. Programistów, którzy, tak jak obecni członkowie ich firmy, motywują prawdziwą pasją oraz których talent i pozytywna postawa pomogą rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Formularz rejestracji na PyStok #39

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 39

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni