Agenda PyStok #26 19 września 2017, 18:00

Przetwarzanie i wizualizacja danych przy wykorzystaniu PySparka i Apache Zeppelin (35 min)

Michał Wawrzyniak

Wprowadzenie do przetwarzania danych w Pythonie z wykorzystaniem modułu SparkSQL, części jednego z obecnie najpopularniejszych narzędzi Big Data jakim jest Apache Spark.

Kilka przykładów jak za pomocą PySparka i interaktywnych notebooków Apache Zeppelin można w szybki sposób przetworzyć dane oraz stworzyć ich wizaualizację.

pandas vs SQL (35 min)

Jan Waś

Analiza kilku przykładów jak wykonać bardziej złożone zapytania SQL z użyciem pandas, pokazujące co jest łatwiejsze w pandas a co (jednak) w SQL.

Konkurs

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2017.2.

After party w Barbecue u Miłego (∞)

Dawno żeśmy razem nie biesiadowali. Wpadnijmy do BBQ u Miłego by wrzucić coś na ruszt i pogaworzyć o tym co w świecie Pythona - i nie tylko - słychać...!

Formularz rejestracji na PyStok #26

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 26

Sponsorzy i partnerzy