Agenda PyStok #27 21 listopada 2017, 18:00

Klasyfikacja produktów medycznych do kategorii UNSPSC z użyciem konwolucyjnych sieci neuronowych (35 min)

Michał Jadczuk

Dedykowane zespoły audytorów, setki wycinków z faktur dziennie i jedno zdanie: skutecznie sklasyfikować dziesiątki tysięcy produktów medycznych.

Do takich celów firmy zatrudniają dziś audytorów na pełen etat, aby analizowali dane produktów i usług zakupowanych przez szpitale. Rozpoznane towary są przypisywane do grup UNSPSC: kategorii skupiających produkty ze względu na ich przeznaczenie. Niestety, konieczność operowania tysiącami kategorii oraz niska jakość informacji z faktur sprawiała ogromne utrudnienie i wyjątkowo trudno się skaluje.

W celu przyspieszenia ich pracy, stworzono system oparty o algorytmy głębokiego uczenia maszynowego (deep learning), który automatycznie przypisywał kategorie UNSPSC niesklasfikowanym produktom na podstawie ich opisu. Na szczególną uwagę zasługują konwolucyjne sieci neuronowe, które znajdują zastosowanie nie tylko przy przetwarzaniu obrazów, ale również przy obróbce danych tekstowych.

Ta prezentacja przybliży sposób działania kluczowych algorytmów oraz przykładową architekturę, która okazała się skuteczna przy klasyfikacji produktów medycznych do grup UNSPSC.

Rozproszone uczenie maszynowe: Python + Machine Learning + DevOps (35 min)

Paweł Kalinowski

Kubernetes jest systemem zarządzania klastrem w oparciu o popularną technologię konteneryzacji Docker. Narzędzie stworzone przez zespół Google idealnie nadaje się do użycia jako system rozpraszania obliczeń uczenia maszynowego.

Wraz z pomocą innego narzędzia - TensorFlow przedstawię jak w prosty sposób można znacznie przyspieszyć naukę sieci neuronowej. W końcu wszyscy wiemy, że czas to pieniądz :).

Tort urodzinowy + Konkurs

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2017.2.

Ale zanim maszyny zwolnią blokadę losującą, będziemy raczyć się tortem specjalnie przygotowanym na okazję III urodzin grupy PyStok!

After party przy najlepszych burgerach i żeberkach w mieście (∞)

To czas nie tylko biesiady ale także możliwości odwiedzenia specjalnego stanowiska, gdzie każdy uczestnik będzie mogł pozyskać sticker (naklejkę) na laptopa i koszulkę z logotypami grupy PyStok.


SZUKASZ PRACY JAKO PROGRAMISTA PYTHON?
A MOŻE JESTEŚ FIRMĄ I SZUKASZ PROGRAMISTÓW PYTHONA?

Specjalnie dla tej edycji udostępnimy wydelegowaną przestrzeń dla sponsorów naszego spotkania, by ułatwić Wam lepszą orientację czym zajmują się nasze lokalne firmy pythonowe i jakimi ofertami w chwili obecnej dysponują.


Z pewnością w przestrzeni dla firm ugościmy: BitCraft, OwnedOutcomes oraz AcaiSoft

Formularz rejestracji na PyStok #27

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 27

Sponsorzy i partnerzy