Agenda PyStok #29 13 lutego 2018, 18:00

Type hints w Pythonie 3 (35 min)

Piotr Pałkiewicz

Python to język typowany dynamicznie z wszystkimi tego wadami i zaletami. Od wersji Python 3.5 do standardowej biblioteki języka dołączył moduł typing. Pozwala on usunąć część problemów, z którymi programiści Pythona spotykają się na co dzień, o czym szerzej opowiem na prezentacji.

Zastanowimy się jakie są plusy, a jakie minusy dodania statycznego typowania do naszego kodu.

Mikroserwis w Django w 30 min (45 min)

Marcin Dąbrowski oraz Dawid Dęby

Przedstawimy Wam krótki wstęp teoretyczny do mikroserwisów. Kolejno, wykonamy "livecoding" mikroserwisu w Pythonie i Django z użyciem Django Rest Framework. Na koniec całość wdrożymy do istniejącej strony.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" trzy osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2017.3.


Ale to nie wszystko! Nasz nowy sponsor, białostocka firma Incepton, poza objęciem sponsoringu lutowej edycji PyStok, urozmaici także nasz etap konkursowy.

Do wygrania będą dwie sztuki (bezdyskusyjnie) bestsellerowej książki stycznia obecnego roku, mianowicie "Python. Uczenie maszynowe".

Aby było ciekawiej, tym razem unikniemy oklepanego losowania na rzecz quizu. Jedną z książek będzie można wygrać udzielając poprawnej odpowiedzi na jedno z zadanych pytań.

After party przy najlepszych burgerach i żeberkach w mieście (∞)

Formularz rejestracji na PyStok #29

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 29

Sponsorzy i partnerzy