Agenda PyStok #31 8 maja 2018, 18:00

Django ORM (45 min)

Michał Wawrzyniak

Django ORM to nie tylko CharFieldy i select_related(). W krótkiej prezentacji postaram się przedstawić możliwości ORM, o których nie każdy wie a czasami bardzo się przydają w codziennej pracy.

Funkcje warunkowe, własne lookup'y i transformacje, agregacje czy podzapytania to tylko niektóre z interesujących możliwości jakie oferuje ORM, a które są rzadko wykorzystywane.

Opowiem o tym jak tworzyć bardziej optymalne zapytania, z jakich funkcji warto korzystać i na jakie problemy można nieświadomie trafić. Przedstawię również kilka nowości jakie pojawiły się w ostatnich wersjach Django.

Event Sourcing w aplikacjach opartych o framework Django (40 min)

Wojtek Erbetowski

Event Sourcing podbija serca programistów na całym świecie. Jeśli nie wiesz, z czym to się je - dowiesz się. Prezentacja wprowadzi Cię łagodnie temat. Zaprezentuje Ci największe zyski jakie daje ES.

Następnie porozmawiamy o tym, czy trudno jest zaimplementować ES w Django z pokazem na żywo. Ostatecznie zobaczymy jak można zacząć stopniowo wprowadzać wzorzec do istniejących aplikacji.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.1.

After party (do ~22:00)

Po części merytorycznej wydarzenia przystąpimy do integracji lokalnej społeczności Pythona na świeżym powietrzu przy grillu. Dla każdego w zestawie kiełbasa, kaszanka, pieczywo i legitne piwo!

Sponsorzy spotkania

TBA

Formularz rejestracji na PyStok #31

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 31

Sponsorzy i partnerzy