Agenda PyStok #33 25 września 2018, 18:00

AI w służbie zdrowia (45 min)

Maciek Januszewski

Porównanie skuteczności predykcji metod klasyfikacyjnych w nadzorowanym uczeniu maszynowym na przykładzie danych medycznych.

Pokażę, w jaki sposób pracować z danymi słabej jakości, w jaki sposób możemy je oczyszczać, co zrobić w przypadku brakujących danych, a także na wybranym problemie medycznym (HCC - raka wątrobowokomórkowego) porównam skuteczności predykcji metod klasyfikacyjnych, wykorzystując do tego algorytmy maszynowego uczenia.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Węże w kosmosie, czyli rocket science w Pythonie! (35 min)

Cezary Nietupski

Prelekcja zostanie poświęcona symulacji wychodzeniu rakiet w atmosferę. O tym jak wejść na orbitę geocentryczną, heliocentryczną, a może i galaktyczną przy użyciu Pythona. Wszystko "rozbija się" o koszty paliwa, czyli optymalny rozmiar rakiety do wynoszenia nanosatelitów, którymi można badać asteroidy (raptem niecały milion). Czy Python ma coś poważnego do zaoferowania w tej dziedzinie? Podczas wystąpienia możecie liczyć na przegląd bibliotek PyEphem oraz AstroPy i odpowiedzi na kosmiczne pytania.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.2.

Z kolei, za ponad przeciętną aktywność w czasie sesji Q&A trwających prelekcji, wyłoniony zostanie uczestnik spotkania, który otrzyma bilet na najbardziej pożądaną konferencję Programistok 2018! Nad przebiegiem wyboru czuwać będzie specjalna komisja obserwatorów.

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 22:00.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" po białostockich pubach, w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

Otwarcie nowego sezonu spotkań naszej grupy niesie ze sobą zmiany także w obszarze partnerów wspierających PyStok. Z otwartymi ramionami witamy w gronie sponsorów wrześniowej edycji spotkania firmy: SoftServe oraz Netguru.

SoftServe to lider rozwiązań cyfrowych z 25-letnim doświadczeniem w branży. Firma specjalizuje się w rozwijaniu oprogramowania oraz usługach doradczych, a jej główne obszary działalności to platformy cyfrowe, Cloud Computing, bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, projektowanie UX, IoT i Business Analytics.

Białostockie biuro zajmuje się realizacją projektów platformowych (Sitecore, Aprimo), opartych na chmurze m.in. Amazon Web Services, Google Cloud Platform. Programiści pracują w różnorodnych technologiach, m.in. .NET, Sitecore, WebUI, Java, DevOps, a także Python, z którego to znajomością poszukiwani są developerzy w Białymstoku.

Netguru, to firma z Poznania, która została wielokrotnie wyróżniona jako jedna z najszybciej rozwijających się w Europie, częścią tego wzrostu było przejęcie kilka miesięcy temu białostockiego Bitcraftu. Pracownicy Netguru zmienili sposób w jaki ludzie słuchają muzyki, uczą się języków i wypożyczają rowery. Ich praca była wyróżniona międzyinnymi w The Next Web, Product Hunt i konferencji UXDX.

Zespół Netguru wciąż się powiększa, również o Python Developerów w Białymstoku, o czym więcej można przeczytać tutaj.

Formularz rejestracji na PyStok #33

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 33

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni