Agenda PyStok #35 21 listopada 2018, 18:00

Otwarcie wydarzenia i podsumowanie sezonu 2017/2018 (15 min)

Wojtek Łaguna

Z uwagi na to, że tego dnia przypadają IV urodziny PyStok, jak co roku, podsumujemy ostatni sezon aktywności naszej grupy i przypomnimy najważniejsze zdarzenia. Podzielimy się z Wami planami na rozwój naszej społeczności w sezonie 2018/2019.

Jak obsługiwać WebSockets za pomocą Django Channels? (45 min)

Jakub Samsel

Na prezentacji omówię podstawowe informacje o WebSocket oraz działanie rozszerzenia Django Channels.

Zaprezentuje podstawowe mechanizmy ich wspólnego działania, porównując je z tradycyjnym protokołem HTTP. Pokażę również przykładową aplikację z ich zastosowaniem, zapewniającą dwukierunkowy kanał komunikacji za pośrednictwem jednego gniazda TCP, do wysyłania wiadomości oraz powiadomień do użytkowników.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Umowy, geolokacja, taka sytuacja (35 min)

Marta Zajkowska i Michał Skorko

Podczas wystąpienia duetu Marty i Michała dowiecie się czym jest hackathon i podpowiedzą, w jaki sposób efektywnie się do niego przygotować.

Ponadto, co powinno determinować wybór celu i technologii? Na co zwrócić uwagę podczas budowania zespołu? I na koniec jak poprowadzić drużynę do potrójnego zwycięstwa w rządowych hackathonie "Nowa strona danych", koordynowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.2.

Urodzinowy tort, koszulki i stickery PyStok

Zapraszamy wszystkich uczestników do wspólnego krojenia urodzinowego tortu a także pozyskania unikalnych koszulek i stickerów na laptopy z logotypem PyStok.

*Koszulki wysokiej jakości, w różnych rozmiarach, będzie można nabyć w symbolicznej cenie 10,00 zł. Zebrane fundusze przeznaczymy na dalszy rozwoj grupy.

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 21:00.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" po białostockich pubach, w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

Netguru, to firma z Poznania, która została wielokrotnie wyróżniona jako jedna z najszybciej rozwijających się w Europie, częścią tego wzrostu było przejęcie kilka miesięcy temu białostockiego Bitcraftu. Pracownicy Netguru zmienili sposób w jaki ludzie słuchają muzyki, uczą się języków i wypożyczają rowery. Ich praca była wyróżniona międzyinnymi w The Next Web, Product Hunt i konferencji UXDX.

Zespół Netguru wciąż się powiększa, również o Python Developerów w Białymstoku, o czym więcej można przeczytać tutaj.

Cognitive Cloud Solution to wiodąca firma konsultingowa zajmująca się oprogramowaniem, która koncentruje się na programowalnej infrastrukturze (Kubernetes) i aplikacjach Cloud Native.

Firma poszukuje obecnie w Białymstoku programistów i DevOpsów ze znajomością języka Python, o czym więcej piszą w dziale kariery na swojej stronie.

 

SoftServe to lider rozwiązań cyfrowych z 25-letnim doświadczeniem w branży. Firma specjalizuje się w rozwijaniu oprogramowania oraz usługach doradczych, a jej główne obszary działalności to platformy cyfrowe, Cloud Computing, bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, projektowanie UX, IoT i Business Analytics.

Białostockie biuro zajmuje się realizacją projektów platformowych (Sitecore, Aprimo), opartych na chmurze m.in. Amazon Web Services, Google Cloud Platform. Programiści pracują w różnorodnych technologiach, m.in. .NET, Sitecore, WebUI, Java, DevOps, a także Python, z którego to znajomością poszukiwani są developerzy w Białymstoku.

Formularz rejestracji na PyStok #35

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 35

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni