Agenda PyStok #36 19 grudnia 2018, 18:00

O tym jak Photon zaprzyjaźnił się z Pythonem (35 min)

Krzysztof Dziemiańczuk

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który uczy dzieci na całym świecie jak działają nowe technologie i odkrywa przed nimi magię programowania.

W ostatnich miesiącach wzbogacił się o integrację z językiem Python (i nie tylko). Podczas prelekcji dowiecie się o procesie implementacji, użytych narzędziach i o nieoczekiwanych wyzwaniach, którym musieliśmy sprostać.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Python w świecie aparatów słuchowych (35 min)

Marta Potocka

W ramach prezentacji opowiem o tym jak aparaty słuchowe oraz implanty najnowszej generacji poprawiają jakość życia ludzi dotkniętych nawet poważnymi wadami słuchu.

Nakreślę co dzieje się wewnątrz takiego aparatu oraz w jaki sposób wykorzystuję Pythona do usprawnienia procesu wytwarzania oprogramowania działającego na tych urządzeniach.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.2.

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 21:00.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" po białostockich pubach, w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

SoftServe to lider rozwiązań cyfrowych z 25-letnim doświadczeniem w branży. Firma specjalizuje się w rozwijaniu oprogramowania oraz usługach doradczych, a jej główne obszary działalności to platformy cyfrowe, Cloud Computing, bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, projektowanie UX, IoT i Business Analytics.

Białostockie biuro zajmuje się realizacją projektów platformowych (Sitecore, Aprimo), opartych na chmurze m.in. Amazon Web Services, Google Cloud Platform. Programiści pracują w różnorodnych technologiach, m.in. .NET, Sitecore, WebUI, Java, DevOps, a także Python, z którego to znajomością poszukiwani są developerzy w Białymstoku.

Formularz rejestracji na PyStok #36

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 36

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni