Agenda PyStok #42 26 czerwca 2019, 18:00

"Quo vadis Python 3.8?" (45 min)

Możesz już testować nadchodzącą wersję Pythona 3.8, ale czy na pewno wiesz, jakie zmiany przynosi dla wydajności, składni i gramatyki języka? Podczas prezentacji streszczę najważniejsze PEPy zaimplementowane w nadchodzącej wersji, oraz pokażę ich praktyczne zastosowanie.


Dominik to pasjonat Open Source. Kontrybucje do bibliotek djoser, hedju oraz django-getpaid. Jest pionierem uczenia Pythona w polskich liceach, twórcą kursów online "Python od podstaw PLUS" i "Django od podstaw", a także autorem polskiego tłumaczenia książki "Byte of Python". Zawodowo programista backendów i szkoleniowiec w firmie sunscrapers.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu i rozmów ze sponsorami.

Life Is Better Painted Black, or: How to Stop Worrying and Embrace Auto-Formatting (45 min)

What good is a code style if it's not internally consistent? What good is a linter when it slows you down? What if you could out-source your worries about code formatting, adopt a consistent style, and make your team faster all at the same time?

Come hear about Black: a new code style and a tool that allows you to format your Python code automatically. In the talk you'll learn not only how the style looks like but why it is the way it is. I will do my best to convince you not only that it's good but that it's good enough. You'll see how you can integrate it with your current workflow and how it speeds up your life while making your code prettier on average.

Lose your attachments, delegate the boring job of moving tokens around to satisfy the linter, and save time for more important matters. Guaranteed to increase the life expectancy of space bars and Enter keys on your new MacBook's keyboard.


Łukasz blisko od dziesięciu lat angażuje się w rozwój języka Python. Jako Core Python Developer pracował przy bibliotece standardowej (PEP 484, PEP 443, configparser), której dalszym rozwojem obecnie zarządza. Ostatnie lata poświęcił pracy w Facebooku w Kaliforni, wcześniej działał w Allegro i STX Next. To bardzo doświadczony programista, działacz społeczny i skromny człowiek, którego na prawdę warto pozać.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą dwie książki tematyczne omawiające zaawansowane zagadnienia dotyczące Pythona. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.


Wydawnictwo PWN

Kolejno, ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" cztery osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są:

After party: grill dla społeczności

Jak co roku, na zakończenie sezonu spotkań organizujemy grilla dla społeczności. W ramach after party poczęstujemy Was smażonymi kiełbaskami z pieczywem, dodatkami, lemoniadą i piwem. Nasi przyjaciele z kuchni BBQ u Miłego przygotują również 10 zestawów wegańskich.

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Sunscrapers to solidna, warszawska firma pracująca nad aplikacjami mobilnymi i webowymi dla klientów z całego świata. Aktywnie tworzy własne projekty Open Source, jest ogromnym fanem dzielenia się wiedzą. Co czwartek organizuje prezentacje technologiczne oraz współtworzymy Warszawską Grupę Użytkowników Pythona - PyWaw.

Czego Sunscrapers szuka w Białymstoku? Oczywiście programistów Python. Do pracy zdalnej. Programistów, którzy, tak jak obecni członkowie ich firmy, motywują prawdziwą pasją oraz których talent i pozytywna postawa pomogą rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Netguru

Netguru, polska spółka akcyjna oferująca usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, wyróżnioną m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Firma konsekwentnie rośnie rok do roku o prawie 120 proc., w 2018 roku osiągnęła ponad 80 milionów złotych przychodu.

Obecnie Netguru ma na koncie ponad 600 ukończonych projektów i zatrudnia porównywalną liczbę osób pracujących zdalnie lub w jednym z siedmiu biur, w tym w nowym biurze w Białymstoku.

Zdecydowana większość klientów firmy to kontrahenci zagraniczni. Spółka pracuje zarówno z największymi markami na świecie, takimi jak Volkswagen, IKEA, czy Keller Williams, jak również z wieloma szybko rosnącymi startupami, m.in. w branży finansowej (solarisBank), edukacyjnej (Babbel), czy nawet z producentami robotów (Temi).Acaisoft

Acaisoft to nowoczesny software house, który dzięki zastosowaniu technologii cloud-native bazujących na Kubernetesie oraz dogłębnym zrozumieniu celów biznesowych i specyfiki branży umożliwia przedsiębiorstwom i organizacjom zwinne tworzenie i uruchamianie skalowalnych aplikacji, jak również migrację istniejących rozwiązań do chmury. Wykorzystywane przez nas technologie takie jak, microservices, programowalna infrastruktura w połączeniu z automatyzacją pozwalają naszym klientom na szybkie, częste i przewidywalne wprowadzanie dużych zmian przy minimalnym nakładzie pracy.

Naszymi klientami są zarówno najbardziej obiecujące startupy z Silicon Valley, jak i duże, działające globalnie przedsiębiorstwa, które chcą osiągnąć zwinność startupu.

Formularz rejestracji na PyStok #42

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 42

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni