Agenda PyStok #34 24 października 2018, 18:00

Wagtail - Zapoznanie z popularnym CMS-em opartym na Django (45 min)

Bartosz Dąbrowski

Jeszcze chyba nigdy wcześniej tworzenie czy integracja systemu zarządzania treścią oraz samo zarządzanie tą treścią nie było tak łatwe w Django od kiedy do dyspozycji mamy Wagtaila.

Poznamy podstawowe budulce tego systemu wraz z życiowymi przykładami. Dowiemy się dlaczego to narzędzie jest godne uwagi i co je odróżnia oraz charakteryzuje względem konkurencji. Przede wszystkim dowiemy się jak może nam pomóc w naszych projektach, tworząc je bardziej nowoczesnymi oraz wymownymi.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Czysta architektura (nawet z Django!) (45 min)

Sebastian Buczyński

W świecie Pythona, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wiele wspaniałych i dopracowanych narzędzi, nie przywiązujemy wielkiej wagi do nauki zwanej inżynierią oprogramowania. Koncentrujemy się bardziej na dostępnych bibliotekach, a grom czasu przeznaczamy na integrowanie ich ze sobą.

Czy przypadkiem nie ginie nam czasem z oczu powód dla którego w ogóle nasz projekt powstaje, to jest wartość biznesowa którą mamy dostarczyć? Opierając całą pracę na frameworkach pozwalamy im, by przenikały się z rzeczami których nie powinny dotykać. Ten problem zauważono już dawno temu i powstał przy tym szereg różnych rozwiązań.

Ta prezentacja przedstawi jedno z nich - Czystą Architekturę. Czysta Architektura obiecuje nam:

  • separację logiki biznesowej od frameworka i bazy danych,
  • bajeczną wręcz testowalność,
  • otwiera furtkę do metodyk takich jak Domain Driven Design, CQRS, czy Event Sourcing.

Wszystkie informacje w tej prezentacji są poparte praktycznym doświadczeniem.

Konkurs(y)

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.2.

Z kolei, za ponad przeciętną aktywnośc w czasie sesji Q&A trwających prelekcji, nasi prelegenci wyłonią uczestników spotkania, którzy otrzymają książki Internet rzeczy. Budowa sieci z wykorzystaniem technologii webowych i Raspberry Pi!

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 21:00.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" po białostockich pubach, w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

SoftServe to lider rozwiązań cyfrowych z 25-letnim doświadczeniem w branży. Firma specjalizuje się w rozwijaniu oprogramowania oraz usługach doradczych, a jej główne obszary działalności to platformy cyfrowe, Cloud Computing, bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, projektowanie UX, IoT i Business Analytics.

Białostockie biuro zajmuje się realizacją projektów platformowych (Sitecore, Aprimo), opartych na chmurze m.in. Amazon Web Services, Google Cloud Platform. Programiści pracują w różnorodnych technologiach, m.in. .NET, Sitecore, WebUI, Java, DevOps, a także Python, z którego to znajomością poszukiwani są developerzy w Białymstoku.

Cyberus Labs jest dostawcą rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Firma została założona przez doświadczonych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej i Polski. Jesteśmy polską firmą o zasięgu globalnym, z międzynarodowym zespołem specjalistów (m.in. Kalifornia, Portugalia i Nowa Zelandia).

Misją Cyberus Labs jest uczynienie świata internetu rzeczywiście bezpiecznym dla wszystkich. Dlatego stworzyliśmy i wprowadziliśmy na rynek CYBERUS KEY – pierwszy na świecie bez hasłowy, wieloczynnikowy system autoryzacji operacji, wzajemnego uwierzytelnienia użytkownika i urządzeń w serwisach internetowych i mobilnych. Na bazie tego systemu budujemy również kompleksowe rozwiązanie w zakresie cyberbezpieczeństwa dla Internetu Rzeczy - ELIoT Pro. Komisja Europejska przyznała z programu H2020 ponad 8 mln zł na rozwój systemu ELIoT Pro, aby stał się standardem bezpieczeństwa dla IoT.

W Białymstoku szukamy programistów Python (i innych), którzy podzielą nasz entuzjazm tworzenia rozwiązań rewolucyjnych i przy tym globalnych. Dołącz do naszego międzynarodowego zespołu i twórz z nami przyszłość Internetu Rzeczy!

 

Formularz rejestracji na PyStok #34

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 34

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni