Agenda PyStok #38 27 lutego 2019, 18:00

Programowanie komputera kwantowego w Pythonie - jak to działa? (45 min)

W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka pythonowych bibliotek (tj. pyquil) do programowania kwantowego, chciałbym opowiedzieć jakie kroki są potrzebne, aby kod napisany w tym języku wykonał się na rzeczywistym kwantowym procesorze, najprawdopodobniej znajdującym się po drugiej stronie globu.

Aby tak się stało, zaczniemy od wprowadzenia do działania komputera kwantowego oraz wytłumaczenia na czym polega i do czego sporowadza się jego programowanie. Przejdziemy przez wszystkie warstwy, od linijki kodu w Pythonie, przez kompilator, API, aparaturę sterującą i rzeczywisty, fizyczny komputer kwantowy.

Osoby zainteresowane tematem programowania kwantowego dodatkowo zachecamy do artykułu How I got a job in quantum computing" autorstwa Michała, gdzie poza odpowiedzą na zadane pytanie dowiecie się więcej o karierze i doświadczeniu prelegenta.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Tworzenie REST API z Django Rest Framework - best practice (45 min)

Jak szybko stworzyć REST API z Django Rest Framework? Jakich dodatkowych bibliotek warto użyć, żeby ułatwić sobie pracę?

Podczas prezentacji postaram się pokazać jak zacząć przygodę z DRF, przedstawię korzyści wynikające z użycia bardziej zaawansowanych możliwości frameworka oraz wskażę drogę, którą warto podążać aby utrzymać porządek w projekcie.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą dwie książki tematyczne z dziedziny Data Science. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.


Wydawnictwo Helion

Kolejno, ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.3.

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 20:30.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" do MotoPubu w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Sunscrapers to solidna, warszawska firma pracująca nad aplikacjami mobilnymi i webowymi dla klientów z całego świata. Aktywnie tworzy własne projekty Open Source, jest ogromnym fanem dzielenia się wiedzą. Co czwartek organizuje prezentacje technologiczne oraz współtworzymy Warszawską Grupę Użytkowników Pythona - PyWaw.

Czego Sunscrapers szuka w Białymstoku? Oczywiście programistów Python. Do pracy zdalnej. Programistów, którzy, tak jak obecni członkowie ich firmy, motywują prawdziwą pasją oraz których talent i pozytywna postawa pomogą rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Formularz rejestracji na PyStok #38

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 38

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni