Agenda PyStok #40 17 kwietnia 2019, 18:00

Zabezpiecz swój formularz (45 min)

Uwielbiam zadania niemożliwe do wykonania, bo najczęściej o tym, że są niemożliwe dowiaduję się dopiero po ich zrealizowaniu. Stąd moje motto: Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać. Od początku roku zacząłem również blogować. Prywatnie iluzjonista amator, który dodatkowo powoli wkręcam się w świat gier planszowych.

W ramach mojego drugiego wystąpienia na PyStok, przedstawię problem niechcianej treści, wynikający z dziurawych formularzy aplikacji internetowych. Doskonale wiemy, że potrafi to wyprowadzić z równowagi nawet cierpliwe osoby. Z prezentacji dowiecie się o kilku popularnych metodach ataków na formularze a także jak się przed nimi skutecznie bronić, redukując problem spamu do minimum.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Python w Puszczy - badania ekologiczne jako przykład "data intensive science" (45 min)

Jestem asystentem naukowym w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Przymierzam się do obrony doktoratu. Miłośnik Pythona, Ubuntu, QGISa, GRASS GISa, R i kultury Open Source w ogóle.

W swoim wystąpieniu opowiem o wykorzystaniu Pythona w badaniach ekologicznych, które prowadzimy w Puszczy Białowieskiej oraz o wyzwaniach jakie generują nasze badania prowadzone z wykorzystaniem takich technologii jak foto-pułapki czy lotnicze i satelitarne zobrazowania powierzchni Ziemi. Będzie więc o programowaniu, o wycince w Puszczy, o przestrzennych interakcjach jeleni z wilkami, o foto-pułapkach oraz o naszym autorskim systemie Trapper i problemach z klasyfikacją setek tysięcy zdjęć i filmów.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą dwie książki tematyczne z dziedziny Data Science. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.


Wydawnictwo Helion

Kolejno, ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" cztery osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są:

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 20:30.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" do MotoPubu w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Sunscrapers to solidna, warszawska firma pracująca nad aplikacjami mobilnymi i webowymi dla klientów z całego świata. Aktywnie tworzy własne projekty Open Source, jest ogromnym fanem dzielenia się wiedzą. Co czwartek organizuje prezentacje technologiczne oraz współtworzymy Warszawską Grupę Użytkowników Pythona - PyWaw.

Czego Sunscrapers szuka w Białymstoku? Oczywiście programistów Python. Do pracy zdalnej. Programistów, którzy, tak jak obecni członkowie ich firmy, motywują prawdziwą pasją oraz których talent i pozytywna postawa pomogą rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Formularz rejestracji na PyStok #40

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 40

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni