Agenda PyStok #41 22 maja 2019, 18:00

PyTechBrain - platforma wprowadzająca uczniów w programowanie w Pythonie i dziedzinę IoT (45 min)

W ramach mojego wystąpienia chciałbym przedstawić inspirację dla nauczycieli, w pełni zgodną z nową podstawą programową. PyTechBrain, bo o nim właśnie mowa, to innowacyjny projekt wprowadzający do tematu IoT. Łączy elektronikę i programowanie w jednym pudełku, pozwala uczyć od klasy 4 szkoły podstawowej do końca liceum. Zaczynamy środowiskiem opartym o Scratch, po czym przechodzimy do Pythona. Wszystko z czujnikami i diodami w tle...

Projekt mechatroniczny do nauki Pythona w szkołach łaczy prostotę wykonania i olbrzymie możliwości dydaktyczno-praktyczne. Płytkę wraz z kodem możemy wykorzystywać do budowania stacji pogodowych czy podstaw inteligentnego miasta.

Powiedzieć o Adamie, że to entuzjata nauki Pythona w szkołach to jakby nic nie powiedzieć. Jego postać jest znana od lat, aczkolwiek zasłynął z prac nad wprowadzeniem wykorzystania języka Python na maturze z Informatyki. Adam tworzy różne programy wspierające nauczycieli Informatyki w całym kraju, od scenariuszy lekcji, darmowe oprogramowanie, inspiracje po kursy z programowania, IoT czy Linuxa dla początkujących. Jak sam mówi, "stara się oswoić Pythona w naszych szkołach".

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Jak gry komputerowe zmieniają mózg? (45 min)

Wprowadzeniem do prezentacji są wyniki badań podstawowych zespołu GAMESlab nad wpływem doświadczenia z grami komputerowymi na zdolności umysłowe. Efekty tych prac dały początek projektowi badawczo-rozwojowemu ESPORTSlab, któremu poświęcona będzie druga część wystąpienia. Omówione zostaną podstawowe problemy badawcze, skala realizacji, koncepcja planu badań oraz oprogramowania wybranych narzędzi gromadzenia i przetwarzania danych.

Jestem pracownikiem naukowym Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. W swoich badaniach podejmuję temat związków pomiędzy zdolnościami umysłowymi, strukturą mózgu oraz e-sportem na amatorskim i profesjonalnym poziomie. Wraz ze swoim współpracownikiem - prof. Mateuszem Golą (Research Professor, University of California San Diego) - realizuję prace badawczo-rozwojowe nakierowane na opracowanie nowatorskich metod przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym, z zawodu programistą tworzący komputerowe narzędzia badawcze pozwalające na digitalizację zachowań i stanów emocjonalnych. Jestem również Prezesem Zarządu spółki PredictWatch, przez którą wraz z prof. Golą, komercjalizuje technologię pozwalającą na przewidywanie zmian nasilenia głodu nałogowego w uzależnieniach od substancji i zachowań.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą dwie książki tematyczne z dziedziny edukacji Pythona. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.


Wydawnictwo PWN

Kolejno, ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" cztery osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są:

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie i najlepszych burgerach w mieście. Pozostajemy w ogrodznie BBQ u Miłego do godziny 22:00.

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Sunscrapers to solidna, warszawska firma pracująca nad aplikacjami mobilnymi i webowymi dla klientów z całego świata. Aktywnie tworzy własne projekty Open Source, jest ogromnym fanem dzielenia się wiedzą. Co czwartek organizuje prezentacje technologiczne oraz współtworzymy Warszawską Grupę Użytkowników Pythona - PyWaw.

Czego Sunscrapers szuka w Białymstoku? Oczywiście programistów Python. Do pracy zdalnej. Programistów, którzy, tak jak obecni członkowie ich firmy, motywują prawdziwą pasją oraz których talent i pozytywna postawa pomogą rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Formularz rejestracji na PyStok #41

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 41

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni