Agenda PyStok #48 28 maja 2020 (czwartek), 18:00

FastAPI - o co tyle szumu? (40 min)

Jakub Czapliński

Wydarzenie rozpoczniemy od prezentacji Jakuba Czaplińskiego z prezentacją poświęconą frameworkowi FastAPI, który zdobywa w ostatnich miesiącach dużą popularność. FastAPI firmuje się wysoką wydajnością - którą zapewnia mu obsługa asynchroniczności - i łatwością w implementacji. Stanowi interesującą alternatywę dla Falcona czy Flaska.

Podczas prezentacji Kuby poznamy ekosystem frameworka, rozpoznamy implementację przykładowej aplikacji i dowiemy się o co tyle szumu?

Jakub Czapliński to niegdyś admin, następnie przez 6 lat programował w C#. Ostatnie lata zakochany w Pythonie, prowadzi realizację dużych projektów dla zachodnich klientów.

Nowoczesne środowisko ML z użyciem narzędzi Quilt i Polyaxon (40 min)

Robert Kostrzewski

Podczas drugiego wystąpienia zostaną zaprezentowane narzędzia dedykowane do tworzenia środowisk Machine Learning w produkcji. Zagadnienie omówi Robert Kostrzewski z firmy Netguru, inżynier ML i doświadczony programista. Robert przedstawi narzędzie Quilt do wersjonowania danych (alternatywa dla popularnego DVC), Polyaxon zapewniający reprodukowalność i skalowalność wykonywanych eksperymentów oraz CircleCI i kontenery Dockerowe umożliwiające uzyskanie postaci eleganckiego systemu dla Continuous Integration.

Konkurs(y)

Prelegencji wręczą dwie książki dla najbardziej aktywnych uczestników w trakcie sesji pytań. Tym razem do wygrania będą:

    

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.

After Party: slack #meetups

Gorąco zachęcamy Was do pozostania na slacku na kanale #meetups gdzie przedstawimy scenariusze rozrywki jakie dla Was szykujemy. Rozważamy równoległe warianty, od piwka i networkingu na Zoomi, po granie w komputer (tj. Counter-Strike: Global Offensive, StartCraft 1 oraz 2 czy Age of Empires). Znajdą się też chętni na planuszów i szachy online :)?

Sponsor sezonu 2019/2020

Netguru

Netguru jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, wyróżnioną m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Firma konsekwentnie rośnie rok do roku o prawie 120 proc., w 2018 roku osiągnęła ponad 80 milionów złotych przychodu.

Obecnie Netguru ma na koncie ponad 600 ukończonych projektów i zatrudnia porównywalną liczbę osób pracujących zdalnie lub w jednym z siedmiu biur, w tym w nowym biurze w Białymstoku. Zdecydowana większość klientów firmy to kontrahenci zagraniczni. Spółka pracuje zarówno z największymi markami na świecie, takimi jak Volkswagen, IKEA, czy Keller Williams, jak również z wieloma szybko rosnącymi startupami, m.in. w branży finansowej (solarisBank), edukacyjnej (Babbel), czy nawet z producentami robotów (Temi).

Netguru aktywnie rekrutuje i poszukuje obecnie - w charakterze pracy zdalnej lub na miejscu w biurze - Senior Python Developera, Python Web Developer oraz Python Tech Lead.

Formularz rejestracji na PyStok #48

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 48

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni