Agenda PyStok #37 16 stycznia 2019, 18:00

PyTorch 1.0 (35 min)

Adam Paszke

PyTorch jest obecnie jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych w badaniach uczenia maszynowego. W październiku 2018 framework doczekał się wydania wersji 1.0! W tym wykładzie krótko przedstawię bibliotekę, a następnie przejdę do prezentacji najnowocześniejszych funkcji, które niedawno wprowadziliśmy.

Dyskusja zostanie podzielona na wiele sekcji. Po pierwsze, niezwykle szybkie wprowadzenie do tego, czym jest PyTorch i do czego można go wykorzystać (w tym przypadków użycia poza uczeniem maszynowym!). Następnie omówię kilka tematów, które są interesujące w obecnym kontekście biblioteki, w tym: - Hybrid Frontend (kompilator JIT) - ścieżka przejścia z badań do produkcji - C++ API i wnioskowanie - łączenie Caffe2 - nowy rozproszony backend.

Adam Paszke jest współautorem frameworka PyTroch, studentem informatyki i matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Trzykrotnie realizował naukowy staż w Facebooku w Krzemowej Dolinie. Obecnie pracuje dla firmy NVIDIA, gdzie uczestniczy w tworzeniu nowych rozwiązań dla dziedziny Deep Learningu.

Speed dating (15 min)

Kwadrans przerwy na zaczerpnięcie świeżego łyku piwa lub innego napoju w ramach networkingu.

Python w bioinformatyce (35 min)

Bartosz Wilczyński

Biopython to realizowana w międzynarodowym gronie otwarta biblioteka języka Python. Zapewnia możliwość radzenia sobie z problemami, będącymi przedmiotem zainteresowań biologów. Wspomaga wszelakiego rodzaju badania i analizy danych biomedycznych. Umożliwia cyfrowe przetwarzanie DNA/RNA oraz wykonywanie na nich wirtualnych operacji sekwencjonowania, uzupełniania, transkrypcji czy translacji. Zezwala na wizualizację danych biologicznych w postaci rycin i wykresów. Posiada moduły do zapisu i odczytu danych z baz, które zawierają informacje biologiczne (np. FASTA, gbk). Biopython wykorzystywany jest przede wszystkim przez naukowców, zajmujących się bioinformatyką i ewolucją molekularną.

Tematem wystąpienia dr Bartosza Wilczyńskiego będzie wspomniana bibioteka Biopython i jej wykorzystanie w bioinformatryce, której to dziedzinę przyjdzie nam także poznać podczas tej prelekcji.

Bartosz Wilczyński jest współtwórcą Biopythona. Jako doktor Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi badania w zakresie stosowania biologii obliczeniowej do regulacji ekspresji genów.

Konkurs(y)

Dla dwóch najbardziej aktywnych uczestników spotkania, prelgenci wręczą książki tematyczne z dziedziny Data Science. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań podczas sesji Q&A każdej z prelekcji.

Ponownie przyjdzie nam wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm 2018.3.

After party

Po części merytorycznej wydarzenia rozpoczniemy integrację lokalnej społeczności Pythona przy piwie. W klubie FAMA zostajemy do godziny 20:30.

Następnie, dla spragnionych dalszych wydarzeń i lokalnych newsów, zachęcamy do wspólnego "rejsu" do MotoPubu w celu konsumpcji pizzy, gry w bilard i nocnych dyskusji okołotechnologiczno-rynkowych :). Szczegóły podamy na miejscu.

Sponsorzy spotkania

OwnedOutcomes

Jesteśmy częścią międzynarodowego zespołu, który zmienia system ochrony zdrowia. Główna siedziba firmy znajduje się w Las Vegas, ale to właśnie tu, w Białymstoku, powstają technologie, które poprawiają leczenie milionów pacjentów i oszczędzają szpitalom miliony dolarów.

Projekty nad którymi pracujemy to wielowymiarowe i złożone przedsięwzięcia. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników, a także ich kreatywności i zaangażowaniu z powodzeniem stawiamy czoła nowym wyzwaniom osiągając wymierne efekty.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane metody sztucznej inteligencji, takie jak Machine Learning, Deep Learning, Natural Language Processing oraz Cognitive Computing wiedząc, że trafne diagnozy medyczne to szybszy powrót do zdrowia.

Formularz rejestracji na PyStok #37

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 37

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni