Agenda PyStok #51 22 czerwca 2022 (środa), 18:00

Ubrania, których nie ma - Augmented Reality oraz Python w służbie Digital Fashion i Metaverse (40 min)

Leszek Emil Buczek

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak będą wyglądały ubrania w przyszłości? W jakim kierunku zmierza modowy rynek e-commerce?


Czym są cyfrowe ubrania i jakie stwarzają możliwości? Jaką rolę odegra w tym wszystkim Python, OpenCV czy Blender oraz jakie tak naprawdę korzyści nam, użytkownikom, może przynieść ta cyfrowa (r)ewolucja?


Na te, i wiele innych pytań odpowiem Wam podczas swojej prezentacji.

Sztuczna inteligencja w służbie administracji publicznej (40 min)

 

Robert Król

 

Michał Czołombitko

W trakcie prezentacji przedstawione zostaną obszary wykorzystania Sztucznej Inteligencji w administracji publicznej, które zostały zidentyfikowane podczas realizacji projektu "EZD – elektroniczne zarządzanie dokumentacją". Przedstawimy Wam realne problemy i ich rozwiązania, z jakimi mierzą się inżynierowie uczenia maszynowego współpracując z urzędnikami.


Prezentacja skupi się na dwóch studiach przypadku: anonimizacji danych oraz rozdzielaniu (klasyfikacji) dokumentów na podstawie ich treści, znaczenia, dziedziny.

Konkurs

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.


Grill w klubie GWINT

Tradycyjnie już, zamykając bieżacy sezon spotkań PyStok (w miesiącu czerwiec) przygotowujemy dla Was after party w formacie grilla (mięsnego i wegańskiego). Gastronomicznie wspierać nas będzie klub GWINT, na terenie którego odbędzie się cała operacja :).

Sponsor spotkania #1

SysDogs

Naszą misją jest zapewnienie każdej organizacji na świecie wysokiej jakości, w pełni przejrzystej, dostępnej, bezpiecznej i dokładnie monitorowanej infrastruktury. Pomagamy naszym klientom w dbaniu o ich biznes, dostarczając im usługi najwyższej jakości.

Oferujemy kompleksowe wsparcie: od DevOps/DevSecOps, poprzez bezpieczeństwo w chmurze, monitorowanie infrastruktury, aż do migracji i zarządzanie projektami. Rozumiemy problemy klientów i dostarczamy im dedykowane rozwiązania. Dla sysdogs nic nie jest możliwe – to dlatego, że nasz zespół tworzą wybitni deweloperzy, płynnie wykorzystujący dostępne technologie.

Sysdogs jest certyfikowanym partnerem AWS.

Sponsor spotkania #2

GrupaZPR powered by Netstation

Grupa ZPR Media to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm medialnych w Polsce. Z liczbą ponad 15 milionów użytkowników miesięcznie znajduje się w gronie największych wydawców serwisów internetowych. Stale inwestuje w nowoczesne technologie.

Buduje #mocnyskład, nowoczesny multidyscyplinarny zespół, który powstaje, aby jak najlepiej potrafił odpowiadać na potrzeby użytkowników internetu w Polsce i wspólnie zdobywał kolejne internetowe szczyty w Grupie ZPR Media.

Nie ma mocnego składu bez mocnych programistów z Netstation. Dlatego dołącz do Nestation, aby stali się jeszcze mocniejsi.

Sponsor spotkania #3

Heroify

W Heroify tworzymy najlepsze na świecie testy kompetencji marketingowych i sprzedażowych. W ten sposób pomagamy zatrudniać najlepszych kandydatów w oparciu o rzeczywiście posiadane umiejętności, a nie zawartość CV.

Wierzymy, że wszyscy kandydaci powinni mieć szansę na pokazanie tego, co naprawdę potrafią, niezależnie od doświadczenia i wykształcenia, a na końcu otrzymać feedback. Jeśli się z nami zgadzasz, dołącz do naszego zespołu i pomóż nam sprawić, by procesy rekrutacyjne były szybsze, przyjemniejsze i bardziej fair dla obu strony - zespołów rekrutujących i kandydatów!

Dołącz do Heroify już teraz.

Formularz rejestracji na PyStok #51

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 51

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni