Agenda PyStok #60 21 czerwca 2023 (środa), 18:00

Workflows, wszędzie widzę workflows - Camunda Zeebe jako stary (ale wciąż jary) silnik BPMN-owy (40 min)

Łukasz Prusiel

Zapraszamy serdecznie na pierwsze wystąpienie na PyStok #60 - edycja czerwcowa, na temat podstaw #Inżynierii #Oprogramowania. O tym w jaki sposób powinno się podchodzić do automatyzacji procesów biznesowych w firmie: od designu (np. przy użyciu #BPMN) aż do pełnego wdrożenia i kontroli (przy użyciu narzędzi typu #Camunda). Nasz prelegent-praktyk-expert, Łukasz Prusiel, zademonstruje jak ważne jest pełne zrozumienie przez biznes tego co dzieje się "w pythonowym kodzie" oraz jak bardzo te narzędzia pomagają w procesie stałego ulepszania i rozwijania wspomnianych procesów.

Łukasz Prusiel, absolwent #PolitechnikiBiałostockiej na dwóch Wydziałach: Zarządzania i Informatyki. Przez lat związany z uczelnią, prowadził ćwiczenia na Wydziale Zarządzania oraz zajęcia na Podyplomówce na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Jest weteranem #PyStok (opuścił chyba tylko 1 od początku).

Pracował przez wiele lat w białostockich firmach: TJ.Software (do stanowiska Tech Lead-a) i SoftServe (już jako Application Architect). Obecnie "robi rzeczy" dla pewnego startup-u zza oceanu w branży IP Protection. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trzech synów. Kolarz.

"I wtedy wchodzi on - cały na biało" - jak Github Copilot (X) zmieni Twoje podejście do programowania (40 min)

Piotr Bubacz (Microsoft)

Jeśli kiedykolwiek czuliście się zagubieni pisząc kod, potrzebowaliście pomocy w rozwiązaniu trudnego problemu koderskiego, zastanawialiście się długo jak napisać jakąś funcjonalność w nieznajomym dla Was języku? Nie martwcie się, ponieważ właśnie wchodzi on - cały na biało - #Github #Copilot!

Github Copilot (X) to asystent od #Microsoft, przybywający na ratunek dla każdego programisty, który walczy z codziennymi wyzwaniami. To osobisty pomocnik, który pomoże rozwiązać Wasze problemy i szybciej realizować taski. A szybciej zrobione taski, to więcej czasu dla siebie do końca sprintu, prawda? :) Do zobaczenia na sesji PyStok #60 - edycja czerwcowa! Uwaga: Będzie dużo kodu i praktyki.

Zapraszamy Was do wysłuchania wystąpienia naszego gościa specjalnego, dr Piotra Bubacza z Microsoftu. Pan Piotr jest Architektem Biznesowym z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami w chmurze obliczeniowej. Jest także autorem książek i artykułów technicznych. Jego pasją jest programowanie, uczenie się nowych technologii i dzielenie się wiedzą z innymi. Ostatnio jest zafascynowany wykorzystaniem AI nie tylko w aplikacjach.

Książki za aktywność

Zachęcamy Was gorąco do aktywnego udziału w sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) podczas obu prelekcji. Do wygrania będą dwie książki o algorytmach oraz uczeniu maszynowym od wydawnictwa Helion oraz IT PWN.

Zastanawiasz się o jakich pozycjach mowa? Spójrz na poniższą listę tutaj.

Konkurs

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.

Sponsor wydarzenia

Sponsor spotkania

ZOSTAŃ SPONSOREM PYSTOKU!

Skontaktuj się z nami poprzez grupa@pystok.org

Formularz rejestracji na PyStok #60

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 60

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni