Agenda PyStok #55 25 stycznia 2023 (środa), 18:00

Alfabet dewelopera - (A)utomatyczne (B)udowanie (C)iągłe (D)ostarczanie (40 min)

Krzysztof Owsieniuk

Krzysztof Owsieniuk, doświadczony programista Python, aktualnie Inżynier Systemowy w firmie biotechnologicznej PhageAI. Krzysiek wprowadzi nas w podstawy procesów CI/CD dla Python developerów, z naciskiem na obowiązujące standardy.

A zatem, jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę z programowaniem w Python, Django lub FastAPI lub masz już własne projekty, które notorycznie ręcznie aktualizujesz przez SSH na produkcji, to jest to prelekcja dla Ciebie.

Dowiemy się jak odizolować i zautomatyzować swój warsztat pracy. Prezentacja przeprowadzi przez podstawy Dockera oraz pokaże obsługę CI/CD w Gitlab, które łatwo i szybko można wdrożyć do swojego środowiska.

Czy można symulować badania kliniczne? (40 min)

Kamil Sijko

Medycyna zasłużenie szczyci się byciem dziedziną opartą na dowodach naukowych. Nowe terapie i leki, aby wejść do użycia muszą wylegitymować się dowodami działania pochodzącymi z badań, często w złotym standardzie, tzn. randomizowanych badań eksperymentalnych. Dzięki temu jeśli idziemy do apteki po lek na ból głowy, to możemy być przekonani, że są mocne dowody naukowe na to, że ten lek działa i jest bezpieczny.

Badania eksperymentalne, a w szczególności badania kliniczne są bardzo drogie. W związku z tym naturalnie pojawiają się inicjatywy dążące do optymalizacji badań klinicznych, tak aby osiągać ich cele minimalnym kosztem, ale też używać najlepszych możliwych metod statystycznych, czy przygotować badanie na możliwe zakłócenia wyników.

W ostatnich latach pojawiają się jednak odważniejsze propozycje - skoro dysponujemy coraz większymi i lepszymi danymi medycznymi, posiadamy coraz większą moc obliczeniową i jesteśmy świadkami wspaniałych postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji, to może moglibyśmy zupełnie zastąpić próbę kliniczną symulacją cyfrową? Czy chatGPT powie nam jak leczyć.

Zapraszamy do wystąpienia gościa specjalnego, Kamilo Sijko, dyrektora działu Data Science w Transition Technologies Science, który na spotkaniu PyStok opowiem o praktycznych doświadczeniach używania symulacji w celu optymalizacji badań klinicznych.

Konkurs #1

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.

Konkurs #2

Potrzebujecie taniego a najlepiej DARMOWEGO serwera do postawienia środowiska developerskiego 😎? Planujecie deploy swojej pierwszej appki w Django i chcecie uniknąć kosztów 💵? Mamy dla Was rozwiązanie!

W związku z tematem wystąpienia Krzysztofa, partnerem spotkania PyStok został MIKR.US - VPSy dla pasjonatów. Dostawcą usługi jest Jakub Mrugalski, dobrze Wam znany z Niebezpiecznika i UW-TEAM.

Każdy z Was kto zaangażuje się w merytoryczną dyskusję z Krzysztofem w temacie jego wystąpienia, ma szansę otrzymać 100% kod rabatowy na serwer Mikrusa 2.1. Do rozdania mamy aż sześć takich kodów!

Dodatkowo, wykorzystując kod "PYSTOK", już teraz otrzymujecie 15% zniżkę na wszystkie serwery z oferty + szkolenia z platformy wiedza.mrugalski.pl.

Sponsor spotkania

ZOSTAŃ SPONSOREM PYSTOKU!

Skontaktuj się z nami poprzez grupa@pystok.org

Formularz rejestracji na PyStok #55

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 55

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni