Agenda PyStok #56 22 lutego 2023 (środa), 18:00

Mutation Testing (40 min)

Adam Piotrowski

PyStok lutowy poświęcamy w pełni zagadnieniu testowania oprogramowania. Stąd też, nie mogło u nas zabraknąć człowieka, który z pojęciem mutation testing zjeździł większość ostatnich wydarzeń centralnej i wschodniej Polski. Czym jest technika "mutation testing", czego dotyczy oraz jak ją wdrożyć w organizacji, opowie Adam "Sarin" Piotrowski️, legenda wśród developerów języków skryptowych.

Adam bywał już w internetach od czasów gdy za słuszną przeglądarkę uważano AltaVista a jedyny numer do zapamiętania to numer ICQ. Studiował, kodował w PHP/JAVA/.NET, i jak sam mówi, miał farta, bo poznał prawdziwych zajawkowiczów webdevelopmentu, którzy zarazili go pasją do Ruby.

Pasja przerodziła się w biznes i tak uruchomił softwarehouse - 2N, gdzie aktualnie pracuje 25 developerów spod znaku czerwonego rubina. Na zawsze wierny jakości kodu, stąd prezentacja o mutation testingu.

Sarin to nie tylko prezes i koder, to także żeglarz, trener żeglarstwa, organizator rejsów dla programistów czy konferencji wroclove.rb i Programistok. Nie kryje się z faktem, że gra w m:tg, starcrafta oraz podejmuje się innych wyzwań w dziedzinach w których jak sam mówi, jest co najmniej słaby.

Ma 100% pokrycia kodu i pisze MNIEJ testów! [ZOBACZ JAK] (40 min)

Sebastian Buczyński

Wokół code coverage i wymuszania w kodzie określonego poziomu pokrycia narosło wiele mitów. Z pewnością można popsuć sobie w ten sposób przyjemność z kodowania i dorobić sporo głupiej roboty, ale można też wykorzystać je dla większej produktywności czy poczucia większej kontroli i łatwiejszego wchodzenia we flow.

W tej prezentacji podyskutujemy o strategii testowania i procesie rozwijania kodu, który świetnie komponuje się z 100% pokryciem kodu i nie zostawia złych wspomnień.

Przyjdź koniecznie, jeśli uważasz pisanie testów za smutny obowiązek.

Sebastian Buczyński to trener w Bottega IT Minds oraz lider techniczny w Sauce Labs z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach - produktowych, start-upach oraz software housie. Bloguje, występuje i uczestniczy w różnych konferencjach oraz prowadzi newsletter pythoneer.guru. Autor książki o Implementowaniu czystej architektury w Pythonie.

Konkurs

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.

Sponsor spotkania

ZOSTAŃ SPONSOREM PYSTOKU!

Skontaktuj się z nami poprzez grupa@pystok.org

Formularz rejestracji na PyStok #56

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 56

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni