Agenda PyStok #65 21 lutego 2024 (środa), 18:00

Dokąd idą pythonowe obiekty po śmierci? Czyli o tym czego (prawdopodobnie) nie wiedziałeś o Garbage Collectorze (35 min)

Mateusz Mazurek

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszą prelekcję. Wystąpi na niej Mateusz Mazurek, senior Python developer z CloudFerro. Mateusz posiada 10-letnie doświadczenie zdobywane w kilku firmach. Jest blogerem, entuzjastą ciekawych rozwiązań. W swojej karierze programował w PHP, JS, Javie ale w końcu nawrócił się na Python. Fan Redisa i Postgresa. Większość dłuższych urlopów wykorzystuje na spacery po górach, głównie Sudetach.

Tematem wystąpienia będą "flaki CPythona". Wejdziemy mocno technicznie w to jak działa zarządzanie pamięcią w Pythonie. Mateusz opowie o tym jak to się dzieje, że to działa i pokaże gdzie aktualne rozwiązania nie radzą sobie najlepiej. Poznamy też mniej znane elementy biblioteki standardowej, które pozwalają manipulować działaniem GC i/lub wykorzystywać jego sposób działania do osiągania konkretnych celów, zarówno optymalizacyjnych jak i biznesowych.

Eleganckie pranie brudów z przeszłości - czyli o Event Sourcingu (35 min)

Sebastian Buczyński

Zapraszamy do wysłuchania drugiej prelekcji gościa specjalnego, Sebastiana Buczyńskiego, który odwiedzi PyStok już po raz trzeci. Wystąpienia Sebastiana cieszą się dużą frekwencją i wysokim poziomem merytorycznym. Tym razem nie będzie inaczej.

Fajnie jest mieć pełną historię zmian w systemie z możliwością sprawdzenia, w jakim stanie były nasze obiekty w dowolnej chwili. Jeszcze fajniej jest móc skalować system dzięki zoptymalizowanym pod odczyt modelowi danych czy móc dowolnie reinterpretować zmiany na naszych obiektach. A zatem - witaj w świecie Event Sourcingu! Podczas tej prezentacji Sebastian opowie o tej technice na bazie nietrywialnego studium przypadku oraz podzieli się z doświadczeń w implementacji Event Sourcingu w różnych firmach.

Sebastian Buczyński jest trenerem oraz architektem z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach. Bloguje, występuje i uczestniczy w różnych konferencjach. Jest autorem książki o implementowaniu czystej architektury w Pythonie.

Książki za aktywność

Zachęcamy Was gorąco do aktywnego udziału w sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) podczas obu prelekcji. Do wygrania będą dwie książki o algorytmach oraz uczeniu maszynowym od wydawnictwa Helion oraz IT PWN.

Zastanawiasz się o jakich pozycjach mowa? Spójrz na poniższą listę tutaj.

Konkurs

Kolejno, przyjdzie nam ponownie wykorzystać skrypt wypisujący na "stdout" dwie osoby z bazy uczestników zarejestrowanych na spotkanie. Do wygrania są roczne licencje (Personal License) na IDE PyCharm.

Sponsor roczny

GrupaZPR powered by Netstation

Grupa ZPR Media to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm medialnych w Polsce. Z liczbą ponad 15 milionów użytkowników miesięcznie znajduje się w gronie największych wydawców serwisów internetowych. Stale inwestuje w nowoczesne technologie.

Buduje #mocnyskład, nowoczesny multidyscyplinarny zespół, który powstaje, aby jak najlepiej potrafił odpowiadać na potrzeby użytkowników internetu w Polsce i wspólnie zdobywał kolejne internetowe szczyty w Grupie ZPR Media.

Nie ma mocnego składu bez mocnych programistów z Netstation. Dlatego dołącz do Nestation, aby stali się jeszcze mocniejsi.

Sponsor spotkania

ZOSTAŃ SPONSOREM PYSTOKU!

Skontaktuj się z nami poprzez grupa@pystok.org

Formularz rejestracji na PyStok #65

Rejestracja na PyStok nie jest obowiązkowa. Realizujemy ją wyłącznie do celów informacyjnych, statystycznych, a także organizacyjnych spotkania.

Uczestnicy spotkania, którzy dokonają rejestracji za pomocą poniższego formularza akceptują Politykę prywatności i regulamin serwisu.

Ponadto, każdy zarejestrowany uczestników weźmie udział w losowaniu nagród przewidzianych do wygrania, ufundowanych przez sponsorów spotkania.

Rejestracja uczestnictwa powiodła się. Za chwilę otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
Rejestracja nieudana. Prosimy spróbować ponownie.
  1. 65

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy medialni